Vi använder cookies för att tillhandahålla de tjänster och funktioner som erbjuds på vår hemsida, och för att ge våra användare en bra upplevelse. LÄS MER

BETONG

 MARK & ANLÄGGNINGSARBETEN 

Vi utför totalentreprenader och utförande entreprenader i hela Sverige

KONKURRENSKRAFTIGT ALTERNATIV GENOM HÖG KOMPETENS OCH KOSTNADSEFFEKTIVITET 

 

NYHETER

BOSTADSKVARTERET SÅGKLINGAN I VÄSTERÅS

BOSTADSKVARTERET SÅGKLINGAN I VÄSTERÅS

Vår platschef Emanuel Nerelius leder sitt första projekt för oss i Västerås på Kv Sågklingan. Här utför vi byggets alla betongjobb.

DUBBELT UPP I SKÖVDE

DUBBELT UPP I SKÖVDE

I Skövde håller just nu ett aktivitetscenter samt en trampolinhall på att ta plats. Infra-con ska utföra tomtens mark- och betongarbete.

STORT BETONGJOBB PÅ THOMAS BETONG NYA FABRIK I VÄSTERÅS

STORT BETONGJOBB PÅ THOMAS BETONG NYA FABRIK I VÄSTERÅS

Mitt i den rådande pandemin pågick mark- och betongarbetet åt Thomas Betong. Trots att jobbet blev framskjutet lyckades de bli klara i tid.

GALLERI

REFERENSPROJEKT

 

OM OSS

Infra-con är ett växande företag med fokus på mark, anläggning och betong. Vi utför betongarbeten, grundläggning, schaktarbeten samt övriga markarbeten. Vi utför totalentreprenader och utförande entreprenader i hela Sverige, men har vårt kontor i Örebro.

 

Vår affärsidé är att vara ett konkurrenskraftigt alternativ genom hög kompetens och kostnadseffektivitet men med en personlig kontakt och ett genuint engagemang.

VÅRA MEDARBETARE

Idag är vi 70 medarbetare i företaget som ser till att varje jobb vi utför är en ny referens. Vår kunniga och yrkesutbildade personal hittar alltid hållbara lösningar oavsett vilka förutsättningar de ställs inför. Vår personal utbildas i riskhantering och får de arbetsmiljöutbildningar som krävs för att kunna genomföra arbetet säkert och korrekt.

 

KONTAKT

Kontaktpersoner

Maskin

Mätning

Jonas Sjöström 

Ingela Skogquist Eriksson

Ekonomi & Administration

019-500 04 18

072-168 67 83

ingela@infra-con.se

Krister Jönsson

Kalkylator

Johan Karlsson

Maskinchef

019-500 04 14

072-182 68 48

johan.karlsson@infra-con.se

Mark

Tommy Gustavsson

Arbetschef

Marcus Henningsson

Platschef

Betong

Johan Kalm 

Arbetschef / Kalkyl

Anton Tsvek

Platschef

019-500 04 19

072-168 67 80

anton.tsvek@infra-con.se

Jimmie Hammarström

Platschef

Mikael Andersson

Platschef

Tom Sandkvist

Platschef

019-500 04 13

070-445 36 67

tom.sandkvist@infra-con.se

Erik Andersson

Platschef

019-500 04 17

070-792 36 23

erik.andersson@infra-con.se

Ken Lindskog

Arbetsledare

019-500 14 51

070-143 47 20

ken.lindskog@infra-con.se

Nikolai Jegorov

Platschef

019-500 14 52

072-168 67 84

nikolai.jegorov@infra-con.se

Emanuel Nerelius

Platschef

019-500 14 57

076-391 14 04

emanuel.nerelius@infra-con.se

Per Wallstedt

VD

Christian Sjökvist
Mättekniker

Kontakta oss

Besöksadress      - - - 

Jobba hos oss

Vi letar alltid efter duktiga medarbetare.